Фейенорд "отряза" крилете на Лацио в Ротердам и оглави временно Група "Е" в Шампионска лига (ВИДЕО)

1152 0

Нидерландският гранд Фейенорд постигна втора победа в груповата фаза на Шампионска лига, надделявайки като домакин над Лацио с 3:1!

Попадение на Сантяго Хименес бе отменено от ВАР в 25-ата минута заради засада, но шест по-късно 22-годишният мексиканец отново прати топката във вратата на "орлите" и този път голът бе признат. Асистенцията за него бе дело на Матс Вифер.

Дълбоко в добавеното време на първото полувреме Рамиз Зеруки покачи на 2:0, шутирайки от границата на наказателното поле след подаване на Калвин Стенгс.

В 74-тата минута Сантяго Хименес вкара още един гол за аванс от 3:0 - първо Куинтън Мадуро стреля от близко разстояние, а стражът на италианския тим спаси, но при добавката нямаше какво да стори.

Автор на почетното попадение за гостите бе Педро, който се разписа от дузпа в 83-тата минута.

Със спечелените три точки Фейенорд събра актив от 6 и така временно се изкачи на първото място в Група "Е". Лацио остава на третата позиция с 4 пункта. В 22:00 ч. започва и другият мач от тази група - Селтик (0 точки) - Атлетико Мадрид (4 точки).