Аталанта излъга Йънг Бойс, Зенит натупа Малмьо

Снимка: Gulliver/GettyImages

1250 0

Гол на Матео Песина спомогна на Аталанта да спечели с 1:0 домакинството си на Йънг Бойс в мач от груповата фаза от Шампионска лига.

Песина бе точен за бергамаските в 69-ата минута, когато комбинира с Дуван Сапата и голът вдигна на крака публиката в Бергамо, която за пръв път гледа своя отбор в Европа от близо две години насам.

В другия по-ранен мач от порцията срещи в Шампионска лига руският гранд Зенит Санкт Петербург разби с 4:0 гостуващия Малмьо.

Клаудиньо даде аванс на питерци след девет минути игра, а Кузяйев удвои актива на домакините в 49-ата. Амир Ахмедходжич игра с ръка в 53-ата минута, което бе достатъчен повод за рефера да го изгони директно и мисията за тима на Йон Дал Томасон стана още по-сложна.

Сутормин вкара трети гол за Зенит в 80-ата, а в добавеното време се разписа и Вендел за крайното 4:0.