Имаше ли дузпа за Реал Мадрид срещу Аталанта в Шампионска лига? (ВИДЕО)


Имаше ли дузпа за Реал Мадрид срещу Аталанта в Шампионска лига? (ВИДЕО)
Снимка: Getty Images/Guliver

1260 0

13-кратният европейски клубен шампион Реал Мадрид се класира за четвъртфиналите в Шампионска лига за първи път от 3 години насам. "Кралския клуб" стори това, след като отстрани Аталанта с общ резултат 4:1 и ще очаква жребия в петък, за да разбере следващия си съперник.

Футболистите на Зинедин Зидан изиграха много умно реванша и с опит, без да блестят, категорично отстраниха съперника без да се стига до много тежки моменти. Ключов бе моментът, в който "белия балет" повече с 2:0 в резултата.

Това се случи чрез дузпа, реализирана от капитана Серхио Рамос. 11-метровият наказателен удар бе отсъден за нарушение срещу Винисиус Жуниор. Ситуацията породи дискусии, като се появи мнението, че нарушението срещу него е извън наказателното поле.

На повторенията се вижда, че капитанът на италианците посяга с левия си крак, който в действителност е извън наказателното поле, но с него не осъществява контакт. След това използва и своя десен крак, като с него препъва бързоногия бразилец. Изглежда сякаш това се случва точно на линията, което се води за вътре в наказателното поле. Все пак, вижте сами и преценете за себе си. Ситуацията може да се види от 02:26 минута на видеото по-долу.

Междувременно за първи път Реал без Роналдо стига по-далеч от Ювентус с Роналдо в Шампионска лига

Хареса ли ти статията? Ако отговорът е „да“ – последвай ни във Viber за още интересни и актуални новини от международния футболен свят!

Етикети:
Sportlive.bg

ТОЧНО ПОПАДЕНИЕ


виж всички

Още по темата


Timeout


виж всички
Избрано от Кратки истории

Лудост на Мондиал 2026! Футболист стана милионер за секунди след исторически момент

Още след първите няколко срещи на Мондиал 2026 е много възможно да е паднал най-скъпият гол в историята на футбола....

Най-четени новини

виж всички