Тен Хаг: Ювентус бяха малко уплашени от нас, както и Реал

1373 0

"Това е една невероятна вечер за Аякс, за нашите играчи и за холандския футбол като цяло", възкликна наставникът на амстердамския клуб Ерик Тен Хаг след сензационната победа над Ювентус с 2:1 в Торино. Тя класира холандците на полуфиналите в Шампионска лига. Аякс отстрани втори европейски гранд от турнира, след като на осминафиналите победи Реал Мадрид, а вчера постигна обрат при гостуването си на "бианконерите".

"За втори пореден път отстраняваме един от фаворитите в турнира. Нашата философия ни позволява да надхвърляме възможностите си и ние го направихме отново. Виждаше се, че Ювентус са малко уплашени от нас, както бяха и Реал Мадрид. Много е трудно да се играе срещу нашия стил на игра, ние имаме много технични играчи и е трудно да ни се прилага преса. Дори в защита знаем как да практикуваме нашия стил. Играхме добре в първия мач и имахме увереност и търпение, за да избегнем пресата на Юве през първото полувреме. След почивката пред нас се откриха пространства и се впуснахме в атака, като можехме да вкараме още много голове", коментира Тен Хаг след успеха.

За място на финала Аякс ще спори с Тотнъм или Манчестър Сити. "Стилът на Пеп Гуардиола е подобен на моя. Ако играем както го направихме срещу Реал и Ювентус, тогава ще бъдем уверени, срещу който и да се изправим", допълни Тен Хаг. След жребия за четвъртфиналите директорът на Ювентус Павел Недвед постави реална оценка на Аякс. Вижте какво каза тогава в този материал