1581 0

Спарта (Прага) и Мартин Минчев са само на точка от спечелването на шампионската титла в Чехия. До това положение се стигна, след като направиха обрат и победиха с 2:1 Бохемианс (Прага).

Спарта води в класирането със 77 точки, пред Славия със 72 и два кръга до края. Два часа по-късно Славия се наложи с 2:1 над Виктория (Пилзен) и остана в битката за трофея.

Българинът започна като титуляр и се включи много опасно в атаките на тима си, имаше участие и за дузпата, след която неговият отбор изравни. Той остана на терена до 77-ата минута, когато беше заменен от Кристоф Долек.

Гостите от Бохемианс откриха в 58-ата минута чрез Адам Янош. Но атака на Спарта с участието на българина изведе Ян Кухта на голова позиция, а вратарят Роман Валеш го повали. Ладислав Крайчи вкара от 11-те метра и изравни, а самият Кухта обърна развоя на мача 6 минути преди края. А ето коя чешка легенда разкри големи очаквания към Минчев.