ПАОК бие и за Купата, Десподов с важен принос за успеха над Волос

Снимка: PAOK FC Official Facebook Page

1131 0

Гръцкият гранд ПАОК спечели първия си осминафинален мач за Купата на страната срещу Волос. Солунският тим победи с минималното 1:0 с гол от дузпа в 45+2' на своя "Тумба".

Българският национал в състава на "двуглавите орли" - Кирил Десподов, започна мача като титуляр, но беше заменен в 66-ата минута. Мястото му на терена зае Тайсон.

Той имаше пряко участие в гола, с който отборът му взе аванс. В 45-ата минута крилото навлезе в наказателното поле на Волос, където беше повален от Кицо. Съдията посочи почти мигновено бялата точка.

За съжаление, Десподов не изпълни 1-метровият наказателен удар, но задачата бе успешно изпълнена от Щефан Шваб.

Гостите обаче не се дадоха лесно днес, а 2 техни гола бяха отменени. И докато за първото попадение беше ясно, че е нередовно (засада при отбелязването), то за второто съдийско решение с помощта на ВАР останаха сериозни съмнения.

Това е пета поредна победа за ПАОК във всички турнири от равенството с Абърдийн в Лига на конференциите насам. Тимът е на трето място в Гръцката суперлига, като изостава от върха с едва 2 точки. Реваншът с Волос за Купата е на 10 януари.