Отмениха гол на Божидар Краев, първото място на Уелингтън Финикс е под въпрос

838 0

Отборът на Уелингтън Финикс завърши 2:2 при визитата си на Аделаида Юнайтед от 11-ия кръг на австралийската А-Лига.

Отменен гол на Краев, първото място е под въпрос

26-годишният българин Божидар Краев отново бе титуляр за Уелингтън и в 12-ата минута откри резултата на стадион "Куупърс", но впоследствие голът му бе отменен с ВАР заради засада.

Още: Божидар Краев лети: Изключителен мач - записа се в историята на клуба завинаги (ВИДЕО)

180 секунди по-късно Финикс поведe с 1:0, като този път попадението на Коста Барбарусес бе признато. В 26-ата Аделаида изравни чрез японеца Хироши Ибусуки.

Веднага след старта на второто полувреме Барбарусес се отчете с втори гол за 2:1, но домакините пак изравниха, в 55-ата минута, като точен за тях отново бе Ибусуки.

Още: Божидар Краев тръгна от центъра, 1-2-3-4 докосвания и топката се озова в мрежата (ВИДЕО)

Краев бе заменен в 82-рата от Оскар ван Хатум, а в 83-тата Аделаида остана с човек по-малко на терена след директен червен картон на защитника Бен Уорланд.

Божидар Краев

Със спечелената точка Уелингтън Финикс събра актив от 21 и остана на първо място във временното класиране, но тимът на Мелбърн Виктъри, който има 20 пункта, може да го измести от върха, ако се справи при визитата си на Пърт Глори (6-и януари)

*По-рано днес, 4-ти януари, пък се появи информация, че по-малкият брат на Божидар - Андриан, може да бъде продаден от Левски за скромната сума от 200 000 евро!