Божидар Краев лети: Изключителен мач - записа се в историята на клуба завинаги (ВИДЕО)

2733 0

Един от българските футболисти зад граница, които играят успешно в клубовете си - Божидар Краев, отново изпрати силен двубой на сметката си. Това се случи при победата с класическото 3:0 за Уелингтън Финикс срещу Макартър като гост.

В двубой от осмия кръг на елитното австралийско първенство българинът блесна с попадение и с асистенция. По този начин отборът му е лидер във временното подреждане със 17 точки. Втори е Мелбърн Виктори с пункт по-малко.

Така във вече осем мача по-големият от братята Краеви има четири попадения и една асистенция. Именно той откри резултата срещу Макартър с попадение в 40-ата минута. Тогава Бенджамин Олд го намери във вратарското поле и отблизо нямаше как да сбърка, след като се хвърли на шпагат.

Още: Божидар Краев тръгна от центъра, 1-2-3-4 докосвания и топката се озова в мрежата (ВИДЕО)

Любопитното е, че това бе специален гол за неговия клуб, тъй като бе под юбилеен номер 600 в историята на Уелингтън в елита на страната, като така българинът остава завинаги в историята му. В 58-ата минута Краев извде добре Коста Барбарусес и той удвои аванса на своя тим, като същият играч оформи и крайният резултат в 61-вата минута.