Фиорентина се озова отново на финал за Купата след гол на Кръстев (ВИДЕО)

12253 0

Българският национал Димо Кръстев се разписа по пътя към петия си финал за Купата "Примавера" в Италия, след като неговият тим Фиорентина елиминира Дженоа с 3:2 на полуфиналите.

На 26-и април в Салерно "виолетовите" ще се изправят срещу Рома, който победи в другата среща с 1:0 Интер. Любопитно е да се отбележи, че в съперничеството на "Ла Виола" двама българи се разписаха, след като Кръстев оформи първоначално класическа разлика от 3:0, а след това юношата на ЦСКА - Йоан Борносузов, оформи крайното 2:3.

Останалите попадения за домакините бяха дело на Лоренцо Аматучи и Кайоде, докато първият гол за Дженоа бе реализиран от Пападопулос.

Успехът на Рома и Илиев в игра

В другата полуфинална среща Рома се справи с 1:0 с Интер като домакин. Единствения гол вкара Димитриос Керамицис в 81-ата минута с глава, а три минути преди това Никола Илиев беше заменен от Амаду Махтарлай Сар сред гостите.

Следете всичко най-интересно от италианския футбол със SportLive.bg!