Дъжд от голове в криминални мачове с български привкус в Кипър (ВИДЕО)

Снимка: Emona Tsoncheva / LAP.bg

527 0

Снощи се изиграха два, меко казано, скандални мача в кипърската Първа дивизия. Паднаха общо.... 21 гола, а три от тях бяха дело на българин.

3:6, малко преди края, 6:6 краен резултат!

По-ранната среща бе между Кармиотиса и Отелос. Гостите се нуждаеха от задължителна победа, за да запазят искрица надежда за оставане в лигата, а в техните редици личеше името на бразилеца Лукаш Брамбила, който миналия сезон поигра в Ботев Враца. След първата част те вече водеха с 4:1, а в 81-та минута резултатът бе 6:3 в тяхна полза и всичко сякаш бе ясно. С "уникално себераздаване" в последните минути  обаче домакините от Кармиотиса стигнаха до крайното 6:6 и безценна точка, с която си подпечатаха мястото в дивизията. Можете да се насладите на видеото от мача по-долу - някои от головете са наистина фамозни.

Георги Минчев вкара хеттрик за АЕЛ Лимасол

Още: Георги Миланов и Георги Минчев вкараха, но головете им не стигнаха за победи

След него бе ред на АЕЛ Лимасол - Неа Саламина - мач без значение, след като и двата тима си бяха осигурили оставането. Това доведе до втори голов спектакъл, отново със "съвсем лек" съмнителен отенък. С хеттрик за АЕЛ избухна бившият таран на Локомотив Пловдив, Георги Минчев, а пък в състава на гостите блестеше бившият холандски национал Лусиано Нарсинг.

И отново много попадения в заключителните минути на двубоя - две дузпи за Неа Саламина, в 81' и 87', а дълбоко в добавеното време Андреас Макрис донесе победата за АЕЛ и фиксира крайното 5:4.

Видео от Кармиотиса - Отелос 6:6:

Георги Минчев с два гола за АЕЛ Лимасол (ВИДЕО)

Локомотив Пловдив се раздели с още една звезда: Даде без пари най-резултатния си българин