Георги Минчев с два гола за АЕЛ Лимасол (ВИДЕО)

Снимка: Emona Tsoncheva / LAP.bg

330 0

Българският национал Георги Минчев избухна с два гола за разгромната победа с 5:1 на неговия АЕЛ Лимасол над Закакиу като гост в мач от изпадащата група на кипърското първенство. За "жълто-сините" това е първа победа след серия от 4 поредни равенства.

Бившият футболист на Локомотив Пловдив започна срещата като титуляр и остана на терена до 72-ата минута.

Още: България да трупа увереност за Лига на нациите с четири победи, мечтае Георги Минчев

Безкомпромисна победа

Иначе Минчев и компания си решиха двубоя още до почивката. Резултатът беше открит в 20-ата минута. След това блгаринът се разписа за 2:0, след като получи пас в наказателното поле от ляво. След това играчите от Лимасол получиха право на дузпа, която беше вкарана и от там на сетне интрига липсваше.

След почивката Минчев се разписа за втори път. В 67-ата минута той отново беше изпуснат от защитата на домакините в наказателното поле и хладнокръвно покачи за 4:0. 5 минути по-късно и беше сменен, а до края Закакиу остана с намален състав след червен картон. Също така омакините стигнаха до почетно попадение, а гостите имаха последната дума с пети гол, оформяйки крайния резултат. Това беше и по-интересното в заключителните моменти на срещата.

Така с тази победа АЕЛ Лимасол събра актив от 44 точки и със сигурност запазват мястото в елита на Кипър, докато за Закакиу нещата не стоят така и "зелено-белите" остават последни със 17 пункта, което означава, че изпадат.

В следващия кръг Минчев и ко са домакини на Отелос Атиену.

Още: Локомотив (Пд) продава Георги Минчев в закъсал с головете кипърски тим