ПАОК спря кошмара с обрат за 1': Кирил Десподов бе титуляр в напрегнат мач

1533 0

ПАОК записа важна победа с 3:1 като гост на Панетоликос. Капитанът на българския национален отбор по футбол Кирил Десподов бе титуляр за гостите за втори път в последните седем срещи. А пропадането бе спряно.

ПАОК спря лошата серия - с която сериозно застраши цялата си кампания. Тимът отпадна за Купата на Гърция от Панатинайкос, въпреки че навакса пасива си чрез втората среща. Все пак се стигна до дузпи, където и Десподов пропусна при малшанса за отбора му.

Освен това в първенството ПАОК завърши наравно 1:1 с АЕК Атина (изравни в последните минути) и загуби тежко от Олимпиакос с 1:4. Това му отне първото място, но след успеха над Панетоликос ПАОК доближи лидера АЕК Атина на само една точка.

Още: За 204 дни Десподов провали Лудогорец и ПАОК с еднотипното си изпълнение на дузпи (ВИДЕО)

Мачът започна притеснително за Десподов и компания, след като изостанаха в резултата след само пет минути игра. Те видяха свои гол отменен след час игра след намеса на ВАР. Въпреки това - в рамките на една минута, ПАОК обърна мача слеед 70-ата минута.

Първо Силва си отбеляза автогол в 72-рата минута, а след това Живкович се възползва от асистенция на Оздоев в 73-тата. В 90-ата минута пък бе оформен крайният резултат след гол на Константелиас.

Десподов остана на терена до 81-вата минута. В следващия кръг ПАОК има ново гостуване - на Пансерайкос (28 февруари).

Съотборник на Десподов: "Малко е чудат - не ползва асансьора, дрехите му хич не ми харесват"