3224 0

Южна Корея приключи участието си на Световното първенство по футбол в Катар, след като допусна поражение с 1:4 от Бразилия на осминафиналите! Азиатците не успяха да се противопоставят на противниковата селекция, но достигнаха до почетно попадение в последния четвърт час.

Сюнг-Хо Паик успя да матира Алисон в 76-тата минута и за пореден път "Селесао" не успя да запази суха мрежа по време на надпреварата. Футболистът вкара първото си попадение на Мондиала, но го направи по брилянтен начин от дистанция.

Той се възползва от отбита топка след статично положение и с второто си докосване изпрати мълниеносен удар, който направи стража на клубния Ливърпул - неспособен да реагира.

Това обаче бе всичко за азиатците и Бразилия заслужено си осигури двубой с Хърватия на четвъртфиналите в Катар.

Вижте защо Алисон не доигра двубоя и бе заменен!