СНИМКА: Емилиано Мартинес си татуира световната купа на много специално място

3265 0

Титулярният вратар на Аржентина Емилиано Мартинес си е направил нова татуировка, разбира се, изобразяваща световната титла, спечелена в Катар.

На 18 декември Аржентина спечели Световното първенство по футбол, побеждавайки на финала Франция. За успеха помогна доста блестящият вратар, който на 2 пъти измъкна "гаучосите" в сериите от дузпи след равен резултат в редовното време и продълженията. 30-годишният футболист направи важни намеси и по време на мачовете в Катар.

Интересно е мястото, на което стражът си е направил рисунката - на подбедрицата. Именно с тази част от тялото си той отрази удара на французина Рандал Коло Муани в последните минути на продълженията, запазвайки резултата 3:3.

При дузпите футболистът на Астън Вила спаси удара на Кингсли Коман, а после разконцентрира Орелиен Чуамени и го принуди да сгреши. Това донесе дългоочакваната победа на Аржентина. А ето кой и защо съветва Ман Юнайтед да не привлича Мартинес.