Скалони след загубата от Саудитска Арабия: Паднахме заради наши грешки

1760 0

Селекционерът на Аржентина Лионел Скалони коментира изненадващия старт на отбора на Световното по футбол. "Гаучосите" загубиха с 1:2 от Саудитска Арабия и прекъснаха серията си от 36 мача без загуба във всички турнири.

"Това е много болезнено. Имахме голяма надежда за победен старт. Загубихме заради наши грешки, особено през второто полувреме", започна младият треньор, цитиран от Goal.com.

"Има детайли, които правят разликата, трябва да коригираме грешките. През първото полувреме трябваше да вкараме повече от един гол, но това е световно първенство. Сега ни предстоят два финала", допълва Скалони.

Статистическите портали вече установиха, че за първи път от Световното през 1990 г. Аржентина губи откриващия си мач на мондиал. Тогава южноамериканският гранд отстъпи с 0:1 на Камерун. А ето кои са двете основни причини за загубата на Аржентина на старта.