Пиерлуиджи Колина обясни за гигантското добавено време на мачовете в Катар

4117 0

Шефът на Съдийската комисия на ФИФА Пиерлуиджи Колина обясни защо в първите няколко дни от Мондиала в Катар съдиите даваха много добавено време на мачовете. В срещата Англия - Иран например общото добавено време беше около 24 минути.

"Ние вече правихме това на Световното първенство в Русия - изчислихме точно добавеното време. Помолихме да не се учудвате, ако четвъртият съдия вдигне таблото с голямо число - 6,7 или 8 минути. Ако искате повече игрово време, ние трябва да бъдем готови за такова", каза Колина, цитиран от "ESPN".

"Вземете например мач с 3 гола. Празнуването на гола отнема минута, минута и половина, така че с 3 гола губим 5-6 минути. Стремим се да определим по-точно времето, което трябва да се добави към всяко от полувремената.

Това може да бъде направено от четвъртия арбитър. успяхме в това в Русия и се надявам да е така и в Катар", допълва бившият италиански топ рефер. А ето как съдията подлуди щаба на Саудитска Арабия в мача с Аржентина.