От 40 г. на финал на световно играят представители на два европейски клуба


От 40 г. на финал на световно играят представители на два европейски клуба
Снимка: Getty Images

1697 0

Любопитна тенденция на световни първенства отбеляза порталът "Squawka" преди изиграването на полуфиналите на Мондиал 2022. Оказва се, че от почти 40 години насам във финала на най-големия футболен форум се срещат два тима, в чиито състави има представители на два клуба.

Условието е да има поне един футболист на Байерн Мюнхен или Интер, сочи статистиката. И това ще се случи и на Световното в Катар, тъй като и в четирите отбора полуфиналисти играе поне един представител на германците и италианците.

В Байерн например играят хърватинът Йосип Станишич, французите Дайо Упамекано, Кингсли Коман и Бенжамен Павар, както и мароканецът Нусаир Мазрауи. Цветовете на Интер защитават хърватинът Марсело Брозович и аржентинецът Лаутаро Мартинес.

Така който и отбор от двойката Хърватия - Аржентина да победи днес, там ще има представител поне на единия от двата клуба. Същото важи и за втората двийка полуфиналисти - Франция срещу Мароко. А какво трябва да знаете за мача между Аржентина и Хърватия четете тук.

Етикети:
Sportlive.bg

ТОЧНО ПОПАДЕНИЕ


виж всички

Още по темата


Timeout


виж всички
Избрано от Кратки истории

Лудост на Мондиал 2026! Футболист стана милионер за секунди след исторически момент

Още след първите няколко срещи на Мондиал 2026 е много възможно да е паднал най-скъпият гол в историята на футбола....

Най-четени новини

виж всички