Мохамед Салах и Египет приземиха Белгия преди Световното първенство (ВИДЕО)

1369 0

Белгия отстъпи от Египет с 1:2 в последната контрола на европейската селекция преди Световното първенство в Катар. То ще се проведе между 20-и ноември и 18-и декември, а "червените дяволи" са в група с Канада, Мароко и Хърватия.

Очакванията за сблъсъка с Египет, който не се класира за 22-рото Световно първенство, бяха за победа на символичните гости, които са сред част от фаворитите за надпреварата, но те бяха "приземени на земята".

Мостафа Мохамед откри резултата в полза на египтяните в 33-тата минута след грешка на Кевин Де Бройне, който загуби топката пред наказателното поле. В 46-тата минута вездесъщият Мохамед Салах изведе на чиста позиция Махмуд Трезеге, който умело удвои разликата.

За символичните гости точен бе Лоис Опенда в 76-тата минута на мача, но до края на двубоя не се намери кой от "червените дяволи" да изравни. Белгия стартира участието си на Мондиала срещу Канада на 23 ноември.

Вижте коя е голямата звезда на Белгия на Световното първенство в Катар!