Луис Енрике няма да почива, иска да се върне в клубния футбол

1283 0

След раздялата с испанския национален отбор по футбол Луис Енрике има планове да остане в любимия си спорт. Той обаче ще се ориентира към клубния футбол, с който започна треньорската си кариера, пише журналистът Фабрицио Романо.

Енрике остана без работа, след като се провали на Световното първенство по футбол. Там воденият от него тим на Испания завърши на второ място в групата си и отпадна от Мароко след дузпи в осминафиналите.

Според Романо 52-годишният испанец засега няма конкретни предложения за работа в клуб, но е готов да разгледа такива скоро. Той започна треньорската си кариера с работа в Селта и Рома. Последният му клубен тим беше Барселона.

С каталунците наставникът работи от 2014 до 2017 година, като в този период спечели Шампионска лига, 2 пъти Ла Лига, три пъти Купата на Краля и по веднъж Суперкупата на Испания, Суперкупата на Европа и Световното клубно първенство. А ето как се сбогува Енрике с испанския отбор