Легенда на Реал за провала на Испания срещу Япония: Рискът си струваше!

Снимка: Getty Images/Gulliver

1593 0

Легендарният мексикански футболист - Уго Санчес, който дълго време защитаваше цветовете на Реал Мадрид, коментира загубата на Испания от Япония с 1:2 на Световното първенство по футбол в Катар.

Той заяви, че това е била тактическа загуба, с която Луис Енрике е успял да избегне най-лошия възможен противник на четвъртфиналите - Бразилия.

"Уверявам ви. Не бях там и не взимам решенията за Луис Енрике, но той беше помислил кой е най-добрият начин да избегне мач с Бразилия на четвъртфиналите на първенството. Рискът си струваше и сега Испания се намира в по-приятен за нея поток", заяви Санчес пред ESPN.

Припомняме, че Япония успя да обърне Испания в последния мач на двете страни в груповата фаза. По този начин "самураите" завършиха на първо място, а "Ла Фурия" се класира на втората позиция.

По този начин момчетата на Енрике ще се изправят срещу Мароко на осминафинал, а при евентуална победа ще срещнат някой измежду Португалия и Швейцария в следващата елиминационна фаза от надпреварата.