Конфети, празненства и танци: Франция бе посрещната по шампионски след победата над Англия (ВИДЕО)

1032 0

Франция успя да победи Англия на четвъртфинала на Световното първенство по футбол в Катар. Така за втори пореден път "петлите" ще играят на полуфинал на световни финали.

Момчетата на Дидие Дешан бяха посрещнати по шампионски обратно в своя хотел в Катар. Френската футболна федерация сподели видео в социалните мрежи, на което може да се види как служителите на хотела посрещат футболистите с конфети, знамена, музика, танци и големи празненства.

Попадения на Орелиен Чуамени и Оливие Жиру донесоха победата на "петлите" с 2:1. Според мнозина "петлите" са имали и известна доза късмет, тъй като Хари Кейн от Англия пропусна ключова дузпа, с която да изравни срещата и да я прати в продължения минути преди последния съдийски сигнал.

Франция продължава да гледа напред към финала и ще опита да се превърне във втория тим, след Бразилия през 1962, който успява да защити световната си титла.