Камерун и Сърбия спряха дъха на футболните фенове с 6-голов трилър на Мондиал 2022 (ВИДЕО + ГАЛЕРИЯ)

9285 0

Днешната (28 ноември) програма на Световното първенство по футбол бе открита със зрелищен мач между Камерун и Сърбия, който завърши без победител - 3:3!

Това бе третият най-резултатен двубой на Мондиал 2022, след Англия 6:2 Иран и Испания 7:0 Коста Рика. Резултатът обаче не върши работа на нито един от двата тима, които имат по една точка на третото и четвъртото място в Група "G", а първият и вторият - Бразилия и Швейцария, имат по 3 пункта и по-късно днес (18:00 ч.) тепърва ще играят един срещу друг.

Камерун откри резултата в 29-ата минута, но в добавеното време на първата част Сърбия стигна до пълен обрат в рамките на 120 секунди. В 53-ата западните ни съседи отбелязаха и трети гол и започнаха да се виждат победители, но "лъвовете" не бяха казали последната си дума - две попадения в 63-ата и 66-ата минута оформиха оказалото се впоследствие крайно 3:3.

Прочетете и вижте как се разви двубоят, който бе белязан и от една греда:

ГАЛЕРИЯ: снимки от Камерун - Сърбия

Още в началните секунди Александър Митрович скочи за една висока топка, а при приземяването обърна глезена си и лекарският щаб на Сърбия влезе на терена. Ходилото на нападателя бе замразено и той успя да продължи. В 5-ата минута именно Митрович отправи първия удар към една от двете врати, засичайки центриране с глава, но кълбото прелетя над напречната греда.

ГРЕДА - В 10-ата минута Митрович финтира защитник до аутлинията и след това стреля от малък ъгъл, но за негово съжаление топката се отби от десния страничен стълб!

Video edited on Kapwing

В 17-ата бранителите на Камерун не успяха да изчистят една топка и тя се озова в краката на Александър Митрович, който някак си не нацели вратата от 9-10 метра разстояние. Малко след това Пиер Кунде шутира силно по диагонал, но стражът на сърбите се справи и изби в ъглов удар.

ГОЛ - В 29-ата минутеа Камерун стигна до ъглов удар, а топката бе отклонена от първа към втора греда, където непокритият Кастелето само подложи крак и я прати във вратата - 1:0 за Камерун!

В 42-ата минута грешка в центъра на терена позволи на Пиер Кунде да напредне с топка в крака и да шутира към Ваня Милинкович-Савич, но стражът на Сърбия се справи, а при добавката Кунде не нацели вратата.

ГОЛ - В първата от добавените 6 минути продължение на първата част сърбите изравниха - Страхиня Павлович засече центриране от пряк свободен удар и насочи с глава топката към долния десен ъгъл на Епаси - 1:1!

ГОЛ - 120 секунди по-късно обратът стана пълен - камерунците отново сгрешиха при изнасянето на топката и тя се озова в Сергей Милинкович-Савич, който шутира сравнително слабо от границата на наказателното поле, но Девис Епаси не успя да реагира добре - 2:1 за Сърбия!

Втората част започна без промени от двамата старши треньори.

ГОЛ - В 53-ата минута камерунците отново допуснаха грешка в своята половина, този път след изпълнение на тъч, а след това перфектно организирана атака от Сърбия бе завършена от Александър Митрович почти на празна врата и така нападателят на Фулъм успя да се реваншира за двата си пропуска по-рано - 3:1 за сърбите!

В 57-ата Чупо-Мотинг бе напът да върне интригата в двубоя, но се размина на косъм с отлично центриране.

ГОЛ - В 64-ата минута влезлият на смяна Венсан Абубакар бе изведен от дълбочина сам срещу вратаря, финтира защитник в бяло, а след това елегантно прехвърли Ваня Милинкович-Савич - Камерун 2:3 Сърбия! Първоначално бе маркирана засада, но преглед на ситуацията с ВАР показа, че такава няма.

ГОЛ - 120 секунди по-късно резултатът бе изравнен! При идентична ситуация Абубакар бе изведен по десния фланг и след това пусна успореден на голлинията пас, а Ерик Максим Чупо-Мотинг матира вратаря за трети път - 3:3!

В 76-ата минута сърбите отново можеха да поведат в резултата, но удар на Митрович от малък ъгъл бе отразен от Епаси. В 88-ата Филип Костич навлезе от лявото крило, но сгреши с последния пас към Александър Митрович. Малко след това Митрович стреля технично от 15-на метра с десния крак, но топката мина на около метър встрани от лявата греда на Епаси.

Стартови състави:

Камерун (4-1-2-3): Девис Епаси - Колинс Фай, Жан-Шарл Кастелето, Николас Н'кулу, Ную Толо - Пиер Кунде (67' Гаел Ондуа) - Андре Замбо Ангиса (81' Самюъл Ив Ум Гуе), Мартин Хонгла (55' Венсан Абубакар) - Брайън Мбемо (81' Жорж-Кевин Н'куду), Ерик Максим Чупо-Мотинг, Карл Токо Екамби (67' Кристиан Басогог)

Сърбия (3-4-3): Ваня Милинкович-Савич - Никола Миленкович, Милош Великович (78' Сърджан Бабич), Страхиня Павлович (56' Стефан Митрович) - Андрия Живкович (78' Неманя Радонич) , Саша Лукич, Неманя Максимович, Филип Костич - Душан Тадич, Александър Митрович, Сергей Милинкович-Савич (78' Марко Груич)

Камерун - Сърбия по ТВ: Къде да гледаме срещата от Световното?