Германия разочарова, но постигна рекорд на Световното първенство: невъзможно е да бъде подобрен

33196 0

Четирикратният световен шампион Германия се превърна във втората огромна изненада на Световното първенство 2022, след като загуби с 1:2 на старта в Катар от Япония. Това бе първа среща за Бундестима в група "Е", а активът от гол на Гюндоган през първото полувреме не бе запазен и се стигна до обрат.

Азиатците удариха два пъти за осем минути между 75-тата и 83-тата минута, което повтори ужасяващото начало на Германия от 2018-а година, когато отново загуби първия си двубой на Мондиала, но от Мексико.

Междувременно обаче селекционерът Ханзи Флик постигна рекорд за "швабите" в самия край на двубоя, когато в игра пусна Мукоко. Нападателят на Борусия Дортмунд замени Гнабри в 90-тата минута и се превърна във възможно най-младия играч, който може да вземе участие на Мондиал 2022.

Вижте изумителните спасявания на японския вратар, който бе с главна заслуга за успеха!