Аржентина принуди Франция на невероятен антирекорд във финали на световно първенство

2029 0

Невероятен антирекорд записа тимът на Франция във финала на Световното първенство по футбол срещу Аржентина. Все още актуалният световен шампион не успя да отправи удар към вратата на съперника в рекордно дълъг период от време.

През първото полувреме "албиселесте" контролираха напълно играта. Това доведе дотам, че "петлите" да станат първият отбор в историята на финалите на световни първенства, който след цяло полувреме няма удар към вратата на противника.

Всъщност, през първата част Аржентина отправи 6 удара към вратата, пазена от Юго Лорис, от които 3 бяха точни. За същия период Килиан Мбапе и компания не отправиха нито един.

Логично, южноамериканците се оттеглиха на почивката с резултат 2:0 в тяхна полза. Франция стигна до първия си удар към пазената от Емилиано Мартинес врата в 68-ата минута. В момента двата тима играят продължения, а резултатът е 2:2. Ето как Франция се върна в мача.