Карим Бензема вдъхнови последния обрат за Франция от 0:2 срещу Белгия през 2021 г.

1596 0

Франция си създаде сложна задача за второто полувреме от финала между "петлите" и Аржентина на Световното първенство по футбол в Катар, след като възпитаниците на Дидие Дешан се прибраха на почивката с гола пасив.

Интересен е фактът, че последният обрат, до който Франция достига сле пасив от 0:2, бива вдъхновен от кавалера на "Златната топката" Карим Бензема, а след него се разписват и Тео Ердандес и Килиан Мбапе, за крайното 3:2 срещу Белгия.

Двата тима се срещат на 7-ми октомври 2021 г., когато в двубой от полуфиналите в Лигата на нациите Белгия повежда с 2:0 насред Торино с голове на Ферейра и Лукаку в края на първата част, като на практика шокират "петлите".

Контузените на Мондиал 2022 - Карим Бензема и Тео Ернандес, връщат две от попаденията, а междувременно и Мбапе се разписва от дузпа.