Снимка: Pixabay.com

2557 0

Скандален инцидент беляза двубоя от 20-ия кръг на колумбийската Клаусура между Атлетико Насионал и Милионариос, завършил с успех за гостите с 3:1. В него главно действащо лице беше футболистът на Милионариос Даниел Руис.

В 36-ата минута полузащитникът отиде да изпълни корнер, когато от трибуните към него полетяха различни предмети, един от които се оказа скалпел. Именно той уцели футболиста в ръката. Руис обаче продължи участието си в мача, като дори не даде вид, че е пострадал. Той бе заменен чак в 84-ата минута на двубоя.

В момента на инцидента резултатът беше 1:1, но през второто полувреме Милионариос вкара 2 гола и взе победата. Сега Дисциплинарната комисия на колумбийското първенство ще разгледа епизода и най-вероятно ще санкционира домакините. Приблизително по същото време фен на Олимпик Лион едва не разби главата на Дмитри Пайе с бутилка с вода (подробности тук).