В Ирландия: Фойерверки върху главите на футболистите прекъснаха мач (ВИДЕО)

1877 0

Преди броени дни феновете на футбола в Ирландия станаха свидетели на нещо много рядко срещано по време на мача между Уотърфорд и Шамрок Роувърс от Висшата дивизия на страната...

Шампионите от Шамрок спечелиха гостуването си с 3:1 и вече водят с 15 точки пред втория в класирането Сейнт Патрикс два кръга преди края на сезона.

Техните запалянковци бяха толкова ентусиазирани от добрите игри на своите любимци, че радостта им принуди главния съдия да спре за 8 минути мача в 16-ата му минута!

Защо - защото ултрасите на Шамрок започнаха да изстрелват фойерверки чрез т.нар. "римски свещи" директно в посока на терена, а те се възпламеняваха над главите на футболистите на двата отбора.

Антъни Уърдсуърт от Уотърфорд дори пострада при един от взривовете и именно това наложи временното спиране на мача. Интересно е да се отбележи, че по това време домакините водеха с 1:0, но през втората част не удържаха аванса си и получиха три безответни гола.

*Снимката на статията не е от самия мач!