Милена Тодорова завърши осма в последния за сезона спринт в биатлона

Снимка: БФБ -biathlon.bg

2069 0

Милена Тодорова записа поредно върхово постижение в своята кариера за Световната купа! Тодорова завърши осма в последния за сезона спринт на 7.5 километра в Йостерсунд, Швеция.

Най-добрата българска биатлонистка измина трасето за малко повече от 19 минути, след като бе безпогрешна в своите две стрелби. Тя завърши на 22.3 секунди зад победителката Тирил Екхоф от Норвегия, която пък допусна един пропуск в стрелбата си от положение прав.

С днешното си класиране Милена Тодорова подобри своето най-добро класиране за Световната купа, което бе 17-о място от индивидуалното състезание на 15 километра на Световното първенство в Антхолц-Антерселва, Италия през миналата година.

Другите две българки Мария Здравкова и Даниела Кадева завършиха 73-а и 76-а, допускайки съответно една и две грешки в стрелбите си. Победителката Екхоф, която през миналата седмица в Нове Место, Чехия си гарантира големия кристален глобус за сезона, завоюва седма поредна победа в спринта и общо 13-а за кампанията.

На втора позиция, с изоставане от 2.5 секунди се класира Доротея Вирер от Италия, която свали всичките си 10 мишени. Ингрид Ландмарк Тандреволд от Норвегия пък завърши трета на 6.7 секунди от победителката.