Тайбрек реши сблъсъка между България и Доминиканска република в Лигата на нациите

Снимка: VNL / Българска федерация по волейбол

2530 0

Женският национален отбор по волейбол на България допусна загуба във втората си среща от турнира Лига на нациите, отстъпвайки с 2:3 гейма от Доминиканска република. В отделните части - 25:22, 16:25, 25:16, 14:25 и 11:15.

*Припомняме, че на 31 май спечелихме първия мач срещу Хърватия с 3:0, но в него капитанката Мирослава Паскова се контузи тежко и днес не бе на линия!

Двубоят започна добре за "лъвиците", които дръпнаха с 8:4, а след това и с 18:13. Комфортната преднина не бе изпусната и първият гейм бе затворен при 25:22.

Вторият обаче започна кошмарно и България изостана с 0:5. Тези пет точки разлика се запазиха до 9:14, а след това тя набъбна още повече и резултатът бе изравнен при 25:16.

Представителките на Доминиканска република поведоха с 2:0 в третия гейм, но нашите момичета се окопитиха и обърнаха до 10:5. В един момент те дори дръпнаха с 10 точки - 23:13, а в крайна сметка частта завърши при 25:16.

Четвъртият гейм приличаше много на втория - българките губеха с 6:11 и въпреки че намалиха до 11:13, последваха шест поредни точки за съперничките им, които впоследствие пратиха мача в решителен тайбрек с категоричното 25:14.

Петият гейм вървеше точка за точка до 6:6, след което две наши грешки позволиха на Доминиканска република да дръпне с 8:6, а Ас доведе ситуацията до 9:6. За съжаление, "лъвиците" нямаха сили за обрат и загубиха тайбрека с 15:11.

*Следващият мач за женския ни национален отбор в Лигата на нациите е срещу домакинките от Япония - 3 юни, 13:10 ч. (българско време)!