Категорична България започна ударно в Лигата на нациите с експресна победа над Хървтия

Снимка: Yulian Todorov / LAP.bg

1990 0

Българският национален отбор по волейбол за жени стартира новото издание на Лигата на нациите в Япония с експресен успех с 3:0 (25:12, 25:17, 25:19) над Хърватия, но даде свидна жертва, тъй като капитанът Мирослава Паскова получи неприятна контузия в последния гейм.

Над всички за родните състезателки бяха бяха Мария Йорданова с 13 точки и Радостина Маринова с 12.

Българките изоставаха с 2:6 в началото на първия гейм, но изравниха при 8:8 и направиха две впечатляващи серии с по пет безответни точки, които им дадоха непреодолим аванс.

"Лъвиците" спечелиха с лекота втория гейм, а в третия отново имаха голям пасив, нараснал до пет точки при 6:11. Националките изравниха при 13:13, когато се случи неприятна контузия на капитанката Мирослава Паскова. Тя обърна глезен и напусна мача, като до този момент бе записала девет точки.

Паскова бе заменена от Петя Баракова, която изведе българките до преднина при 18:17 след успешна атака през хърватската блокада. От този момент националките доминираха и сложиха край на двубоя след серия от сервиси на Радостина Маринова и десета успешна блокада на мачбол.

Следващата среща на отбора на Лоренцо Мичели ще се състои на 1 юни (четвъртък) от 09:00 часа сутринта (българско време). Съперник ще бъде Доминиканска република, която стартира с поражение от домакиня Япония (1:3).