Матей Казийски блести за Тренто, но 29 точки на българина не стигнаха за финал

1405 0

Матей Казийски изигра брилянтен мач, но Тренто загуби у дома от Лубе Чивитанова в четвъртия двубой от полуфиналния плейоф в италианското първенство по волейбол. Тимът на българина падна от шампиона с 1:3 (19:25, 29:27, 22:25, 22:25) гейма.

Така серията стигна до пети двубой, след като и двата отбора са с по два успеха. Решителният мач за определяне на финалиста ще е на 27 април.

Казийски записа 29 точки. Алесандро Микиелето и Сречко Лисинац приключиха с по 11 точки (1 ас) (1 ас, 1 блокада).

За гостите Робертланди завърши с 20 точки (2 аса, 5 блокади), Рикардо Лукарели приключи с 13 точки (1 блокада).

А ето какъв страхотен успех постигнаха волейболните ни лъвици до 17 години.