Тренто и Матей Казийски с нова важна победа във волейболната Шампионска лига

Снимка: Ilian Telkedjiev LAP.bg

1283 0

Българската волейболна звезда Матей Казийски и тимът на Итас Трентино Тренто записаха трета победа в най-престижния европейски турнир - Шампионска лига, съобщи "Bgvolleyball".

Воденият от Анджело Лоренцети тим надигра турския вицешампион Фенербахче Истанбул с 3:0 гейма (25:20, 25:18, 25:16) в мач от Група Е на надпреварата, изигран в зала "Бурхан Фелек" в южната ни съседка.

Италианският гранд победи Фенербахче със същия резултат и преди малко повече от месец. Трентинци са втори в класирането с 9 точки (3 победи, 1 загуба), волейболистите на Даниел Хорхе Кастелани са трети с 3 точки (1 успех, 3 поражения).

Нашият Матей Казийски се отчете с 11 точки (1 блокада). Най-резултатен бе Алесандро Микиелето с 15 точки (1 ас, 4 блокади), Вут Д′Хеер добави 9 точки (3 блокади). За съперника Салвадор Идалго Олива реализира 10 точки (2 аса).

В следващия кръг Тренто среща Сър Сейфти Конад Перуджа, в битка за първото място в групата, на 10 февруари (четвъртък). Фенербахче среща Кан на 8 февруари (вторник).