Прекрасен Матей Казийски изведе Тренто до пореден успех и бе избран за MVP

1384 0

Българската волейболна звезда Матей Казийски и тимът на Тренто записаха 12-а победа в италианската Суперлига, съобщи "Bgvolleyball".

Воденият от Анджело Лоренцети отбор се наложи над Веро Волей Монца с Алекс Грозданов и Денис Карягин в състава с 3:1 (23:25, 25:13, 25:21, 25:20) в мач от 19-и кръг на първенството. Трентинци победиха Монца за трети път този сезон - в шести кръг с 3:1 гейма, както и в четвъртфиналите за Купата на Италия - с 3:0 гейма.

Тренто заема трета позиция във временното класиране с 37 точки (12 победи, 4 загуби), съперникът е седми с 22 точки (8 успеха, 10 поражения).

Матей Казийски изигра поредния си силен мач, като се разписа със 17 точки и бе отличен за MVP на срещата. Най-резултатен бе Даниеле Лавия с 20 точки (1 ас, 3 блокади), 18 точки добави Алесандро Микиелето (2 аса). За съперника Влад Давискиба приключи с 18 точки (3 блокади), с 15 се отчете Донован Дзаворонок.

*В следващия двубой Тренто среща Кучине Лубе Чивитанова, на 2 февруари (сряда). Монца излиза срещу Топ Волей Чистерна Латина на 6 февруари (неделя)!