Жалко! Трета загуба в Китай обрече мечтата на волейнационалите за олимпиада

Снимка: CEV.LU

2298 0

Мъжкият национален отбор по волейбол на България загуби петия си мач в група "С" на олимпийската квалификация в Китай. "Лъвовете" паднаха с 0:3 от Канада, като само в първия гейм преминаха кота "20" при точките - 21:25, 17:25, 18:25.

Това е трета загуба в минитурнира за родните волейболисти, които остават на пето място във временното класиране (3 загуби и 2 победи). Това обрече шансовете на България да се бори за второто място и олимпийско участие. За "кленовите листа" това е четвърта победа и с 1 загуба и 12 точки те временно застанаха на върха на класирането.

България поведе с 2:0 в началото на двубоя, като успя да запази преднината си и при 3:2 и 6:4 след блокада на Сеганов. Стивън Маар изведе Канада напред с 9:7, а след аут на Цветан Соколов съперникът поведе с 10:7. В средата на гейма аут на Шварц позволи да доближим на 17:16, а след добра атака на Алекс Грозданов изравнихме - 18:18. Алекс Николов атакува за 21:20. Атака на Ерик Льопки по блокадата направи преднината на канадците 24:20, а Стивън Маар донесе успеха им с 25:21 в първия гейм.

Съперникът поведе твърдо рано във втората част - 6:2 и смяна за Пламен Константинов - Аспарух Аспарухов вместо Александър Николов. С добра атака Соколов свали до 4:7 и последва прекъсване за България при 4:10. Нещата станаха катастрофални за българския тим към средата - 14:6 за Канада и последва ново прекъсване.

Стивън Маар донесе точка за противника при най-дългото разиграване от началото на двубоя за 16:7. След аут на Грозданов "кленовите листа" поведоха с 10 точки - 7:17, но атака на Мартин Атанасов ни донесе още една точка и 11:20. Геймбол за Канада при 24:16, а след сервис в аут на Мартин Атанасов те спечелиха с 25:17.

Шансовете на България за обрат се стопиха още в началото на трети гейм, когато канадците дръпнаха с 6:3. След ас на Льопки преднината им стана 10:7, а Мартин Атанасов намали до 12:16 с блокаут. Отново той донесе нова точка на България - 13:17, а при 19:13 за съперника Константинов взе прекъсване.

Алекс Николов се върна в игра и заби ас за 15:19, а след прекъсване за "кленовите листа" младата звезда заби нов ас - 16:19. Троен български блок направи 17:19 и доведе до ново прекъсване за Канада. Последваха добри моменти за Канада - ас за 21:17 и успешна атака за 23:18, като тимът стигна до геймбол при 24:18 и спечели с 25:18.

България завърши срещата с 5 аса, 5 блокади и 20 грешки. Нито един национал не успя да запише двуцифрен точков актив. Мартин Атанасов бе най-резултатен за тима ни с 9 точки, Соколов добави 8 т., а Алекс Николов – 7 т.