България продължава със загубите във волейбола - "лъвиците" са без спечелен гейм

Снимка: Bulgarian Volleyball Federation

2307 0

Женският национален отбор на България записа втората си поредна загуба по време на квалификациите за Олимпийските игри 2024. "Лъвиците" не успяха да се противопоставят на Турция и загубиха с 0:3 гейма (20:25, 19:25, 15:25)

Родните представителни направиха всичко по силите си в Токио, където се играят двубоите, но актуалният европейски шампион и тазгодишен победител в Лига на нациите се оказа твърде добър. Така България записа петата си поредна загуба от южната ни съседка, като за последно сме я победили през 2017 г.

За възпитаничките на Лоренцо Мичели това бе втора поредна загуба в квалификациите след тази на старта от Белгия с 0:3. В група "В" само ние, Аржентина и Перу оставаме без спечелен гейм, но южноамериканските страни са с мач по-малко.

След два дни българките ще се изправят срещу Бразилия в третия си двубой. Ситуацията и в този случай не изглежда оптимистична, тъй като губим безапелационно двубоите срещу този съперник през последните 10 години.

Вижте какво падение волейболните национали на България!