Бойка България почти отказа Аржентина от финалите

1197 0

Българският национален отбор по волейбол се наложи с 3:2 над Аржентина в мач от втора дивизия на Група С на Световната лига. Възпитаниците на Пламен Константинов надделяха над съперника след 26:24, 22:25, 26:24, 16:25, 18:16 в частите.

Успехът постави "лъвовете" на втора позиция в класирането с 12 точки. Южноамериканците пък останаха трети, като шансовете им за класиране на финалите във Варна изглеждат минимални.

България показа характер в първия гейм, като след като изоставаше с 19:21, успя да изравни до 23:23 и да вземе частта с 25:24, с добра игра на Данаил Милушев.

Аржентина успя да си върне във втория гейм, който спечели с 25:22, след като доминираше.

Третият гейм започна шокиращо за българите, които допуснаха изоставане от 4:10. След направените рокади от селекционера, нашите успяха да изравнят за 21:21. С характер България успя и да вземе частта, след 26:24.

Последва ново пробуждане на Аржентина, която взе четвъртия гейм с 25:16. Тайбрекът обаче ни донесе успеха. Там играта бе доста оспорвана. България отново допусна "гаучосите" да поведат с разлика - 10:5, но постепенно изравниха играта. Благодарение на Виктор Йосифов "трикольорите" стигнаха до мачбол при 17:16, а атака на Пабло Крер реши мача в наша полза – 18:16.

Топреализатор в двубоя стана центърът Виктор Йосифов с 16 точки (1 ас, 4 блока и 65% в атака), Тодор Скримов добави 15 (1 ас и 54% в атака), а Ники Пенчев завърши с 14 (1 блок и 40% успеваемост в атака). За домакините с 15 точки (1 ас, 1 блок и 43% в атака) завърши Хосе Луйс Гонсалес.

Двата отбора отново ще премерят сили в понеделник от 00:40 ч.б.в., а сблъсъкът ще можете да гледате на живо по БНТ 1.