Виктория Томова с ново рекордно класиране в световната ранглиста

792 0

Най-добрата тенисистка на България Виктория Томова записа ново рекордно класиране в световната ранглиста на Женската тенис асоциация. Първата ни ракета се изкачи напред с 1 място и вече е под №94. Тя е с актив от 654 точки.

За съжаление софиянката не успя да се класира за основната схема на US Open. Тя отпадна във финалния кръг на квалификациите.

18-годишната Лия Каратанчева също бележи рекорден прогрес в следствие на достигането до четвъртфинал на турнира на Световната федерация ITF във Врънячка баня (Сърбия) с награден фонд 25 000 долара. Тя е с 50 позиции по-напред в сравнение с миналата седмица и заема 664-ото място, като за първи път в кариерата си влиза сред първите 700.

№1 в света остава полякинята Ига Швьонтек с 8605 точки. На второто място е естонката Анет Контавейт с 4360 точки. Гъркинята  Мария Сакари е трета с 4190 точки.