Жалко! Травма и словачка спряха Виктория Томова за основната схема на US Open

966 0

Най-добрата тенисистка на България Виктория Томова претърпя поражение в третия, последен кръг на квалификациите на Откритото първенство на САЩ по тенис. Софиянката загуби от Виктория Кужмова от Словакия с 4:6, 4:6 за час и 30 минути игра. Така Вики приключи участието си на US Open.

Томова изостана с 0:3 гейма в първия сет, навакса до 3:4, но в следващия гейм представителката на Словакия спаси седем точки за пробив и спечели с 6:4. Последва медицински таймаут за Томова заради проблем с левия глезен, но в началото на втората част тя успя да поведе с 4:1.

Виктория Кужмова обаче спечели следващите пет гейма и стигна до крайната победа. Тя се възползва от втория си мачбол, с което си осигури влизане в основната схема на турнира от Големия шлем.

А ето кога Григор Димитров ще започне участието си в Ню Йорк.