Успешен старт в Рим: Григор Димитров отчая Йошихито Нишиока с уинъри (ВИДЕО)

5374 0

Най-добрият български тенисист - Григор Димитров, започна с победа участието си на Мастърса в Рим!

Първата ни ракета (№10 в света) се справи в два сета с японеца Йошихито Нишиока (№80) - 7:5, 6:4, като двубоят от 1/32-финалите продължи 1 час и 39 минути.

Гришо отчая Йошихито с уинъри

Като цяло, хасковлията не показа най-добрия си тенис (имайки предвид, че не беше играл от две седмици) - допусна десет непредизвикани грешки и вкара само 47% от първите си сервиси, но за сметка на това записа цели 11 директни точки от начален удар + 32 УИНЪРА!

От друга страна, българинът спечели 92% от разиграванията на първи сервис, не даде нито една точка за пробив на съперника и реализира две от трите, които се откриха пред него.

*На 1/16-финалите в Рим Григор Димитров ще се изправи срещу французина Теренс Атман (№137), който преодоля Лоренцо Музети (италианецът се отказа при 5:7, 0:1).

ПРОЧЕТЕТЕ ОЩЕ - Мико Кузманов размаза австриец и вече е на предпоследното "стъпало" в Австрия!

Развой на Григор Димитров 7:5, 6:4 Йошихито Нишиока

ПЪРВИ СЕТ

1:0 - мачът започна на ракетата на Григор, който прати топката в мрежата при първото разиграване. Последваха два уинъра от форхенд за 30:15. Двойна грешка - 30 равни. След това пък Нишиока бе спрян от мрежата - 40:30 за Гришо. После японецът опита къса, но не изненада българина - първи гейм в актива на Димитров.

1:1 - Нишиока изравни геймовете на 30.

2:1 - трети уинър за Григор - 15:0. След това Йошихито разтегли първата ни ракета по корта за 15 равни. Последваха две директни точки от сервис по правата - 40:15. Краят на гейма дойде на 30.

2:2 - по един аут на Гришо от форхенд и от бекхенд - 0:30. При третото разиграване топката закачи линията, но при четвъртото отново излезе в аут - 15:40. Впоследствие левичарят изравни геймовете.

3:2 - първи гейм на 0 за Григор, който приключи с ефектен лоб!

3:3 - по една непредизвикана грешка - 15:15. Първи Ас (по правата) за Нишиока доведе нещата до 40:15, но след това японецът на два пъти не намери очертанията на корта - 40 равни. След това сантиметри разделиха Гришо от уинър с бекхенд, но пък съперникът му изпрати следващата топка в мрежата за ново равенство. Още една грешка на световния №80 и пред българина се откри първа точка за пробив, но после той на свой ред бе спрян от мрежата. Уинър от бекхенд с отскок осигури на Йошихито геймбол и впоследствие той го реализира.

4:3 - бърз гейм на 15 за Димитров!

4:4 - по една топка в аут - 15:15. След това Гришо първо не успя да върне хубав сервис по правата, после изпрати бекхенд в мрежата, а накрая допусна още една грешка за край на гейма.

5:4 - три директни точки от начален удар (асовете му останаха общо 7) и светкавичен гейм на 0 за българина!

5:5 - първи гейм на 0 за Нишиока.

6:5 - една непредизвикана грешка не развали темпото на хасковлията, който спечели подаването си на 15.

7:5 ПРОБИВ - Григор блесна с минаващ удар за 15 равни. После форхенд в аут и топка в мрежата му осигуриха два сетбола, като още първият от тях бе реализиран!

ВТОРИ СЕТ

1:0 - и вторият сет започна на ракетата на българина. При изоставане от 15:30 Димитров пусна прекрасна къса - 30 равни. След това пък хвана съперника си в крачка за 40:30, а после световният №80 изпрати и топка в аут.

1:1 - Гейм на 15 за Нишиока.

2:1 - Гришо загуби първото разиграване, но с мощен уинър от форхенд изравни до 15:15. След това с хубаво воле предизвика японеца да сбърка - 30:15. С две бързи точки краят на гейма дойде на 15.

2:2 - четири непредизвикани грешки от Димитров - гейм на 15 за опонента му.

3:2 - левичарят опита къса топка, която се спря в мрежата - 15:0. Ас от втори сервис - 30:0. Излизане на мрежата - 40:0. Брутален уинър от дълбочината на корта - гейм на 0!

3:3 - ретур в аут от Григор, а след това форхенд по правата, който падна върху линията - 15:15. След това Нишиока на свой ред отговори с уинър по правата, но от бекхенд, а после бе спрян от мрежата - 30:30. Впоследствие две мрежи от българина донесоха трети гейм в актива на японеца.

4:3 - при 15:0 Димитров пусна слайс по правата, който бе допълнен от къса топка, до която Йошихито не стигна - 30:0. Краят на гейма дойде на 0 с пореден Ас!

4:4 - Българинът проведе чудесно разиграване и спечели първата точка с уинър от дълбочината на корта. Японецът взе следващите три, после допусна двойна грешка, но чрез Ас по диагонала отново изравни геймовете.

5:4 - гейм на 0 за Гришо!

6:4 ПРОБИВ - по една мрежа - 15 равни. Неудобна топка на линията за Нишиока и 30:15 за Димитров. При 40 равни левичарят прати форхенд в аут и даде първи мачбол на Гришо. Благодарение на мрежата хасковлията сложи точка на спора!

Григор Димитров

За последно Димитров взе участие в Мастърса в Мадрид, но допусна загуба още в първия кръг - 2:6, 7:6 (4), 3:6 от 18-годишния Якуб Меншик (Чехия).

Нишиока пък вече преодоля един съперник в Рим - Себастиан Офнер (Австрия), с 6:3, 2:6, 7:6 (4).

Досега Григор се е изправял два пъти срещу Йошихито и го е побеждавал категорично:

31.12.2018 г. Григор Димитров 6:3, 6:4 Йошихито Нишиока (Бризбън, 1/16-финал)

16.9.2020 г. Григор Димитров 6:1, 6:0 Йошихито Нишиока (Рим, 1/16-финал)

ПРОЧЕТЕТЕ ОЩЕ - Григор Димитров за първи път призна за проблем: Притесни феновете преди големите турнири!