Димитър Кузманов размаза австриец и вече е на 1/2-финал в Австрия, идва ред на словак

Снимка: Ivan S. Ivanov / LAP.bg

327 0

Третият най-добър роден тенисист - Димитър Кузманов, се класира за 1/2-финалите на турнира на клей от сериите "Чалънджър" в Австрия!

30-годишният българин, който е №260 в ранглистата на ATP, се справи безпроблемно с представителя на домакините - Джоел Йозеф Шверцлер (№743) - 6:2, 6:3, като двубоят продължи само 76 минути!

Димитър Кузманов

Мико осъществи два пробива в четвъртия и в осмия гейм на първия сет, а във втория му бе нужен само един (в шестия гейм), за да сложи точка на спора от първия открил се мачбол пред него.

Какво предстои?

В спор за място на финала той ще се премери сили с 31-годишния словак Йозеф Ковалик (№160).

Досега двамата са се срещали само веднъж и то съвсем наскоро - на 21-ви февруари Ковалик победи Кузманов с 4:6, 7:6 (4), 7:5 на 1/8-финалите в Тенерифе.

*За достигането до 1/2-финалите в Австрия Димитър ще получи 5 740 евро от наградния фонд на надпреварата, както и 25 точки за класацията на ATP!

ПРОЧЕТЕТЕ И ВИЖТЕ ОЩЕ - Успешен старт в Рим: Григор Димитров отчая Йошихито Нишиока с уинъри (ВИДЕО)