Ударът от "безизходна" ситуация, с който Григор Димитров взе страха на Алкарас (ВИДЕО)

7229 0

Най-добрият български тенисист Григор Димитров потегли успешно на Мастърс 1000 турнира в Мадрид. Той победи Грегоар Барер, но още във втория си мач трябва да срещне първия поставен в схемата - Карлос Алкарас.

Гришо се е срещал с испанеца само веднъж - в края на миналата година на Мастърса в Париж, където спечели общо четири гейма срещу съперника. Сега ще премерят сили на клей, след като и двамата изпитаха затруднения в мачовете си.

Алкарас надделя с 2:1 сета срещу Емил Руусувуори, но му се наложи да прави обрат, след като опонентът от Финландия спечели първата част, давайки му само два гейма. В следващия сет един пробив реши нещата за 6:4, а накрая Алкарас затвори мача с успех в частта с резултата, с който загуби първия.

От другата страна Димитров не даде сет на френския си съперник, но въпреки това и в двете части изходът идваше след тайбрек. Няма как и да не отличим красивия хотдог, с който си спечели една от точките. Вижте го чрез кадрите по-долу в материала.

Вижте и атрактивната тренировка, която Григор Димитров проведе с Карлос Алкарас (ВИДЕО).