Световният №128 се оказа прекалено силен за Адриан Андреев - българинът няма да играе 1/4-финал в Станфорд

Снимка: Yulian Todorov / LAP.bg

924 0

Третата ракета на България в мъжкия тенис - Адриан Андреев (№201 в света), не успя да се класира за 1/4-финалите на турнира от сериите "Чалънджър" в Станфорд (САЩ), след като отстъпи на американеца Александър Ковачевич (№128) с 0-2 сета.

В отделните части - 5:7, 3:6, като двубоят продължи 1 час и 39 минути.

Развой на мача

Първият сет бе напълно равностоен, но точно преди да влезе в тайбрек Адриан допусна пробив и го загуби с 5:7.

Ковачевич проби подаването на 22-годишния българин и в четвъртия гейм на втория сет, а след това затвърди брейка за аванс от 4:1. Андреев върна пробива в седмия, за да намали на 3:4, но още в следващия гейм инкасира нов такъв за 3:5 и впоследствие съперникът му затвори 1/8-финала на своята ракета, макар и от четвъртия открил се мачбол.

Все пак, нашето момче си спечели 11 точки за ранглистата на ATP, след като на 14-и август осъществи обрат срещу Самир Банерджи.

ПРОЧЕТЕТЕ ОЩЕ - Александър Зверев похвали Григор Димитров, но назова и причината за успеха над българина!