Страшна драма! Григор Димитров мина през ада и пречупи свой абонат във Вашингтон

9448 0

Най-добрият ни тенисист Григор Димитров се завърна на корта с драматична победа срещу Адриан Манарино с 6:1, 3:6, 7:5 във втория кръг на турнира на твърда настилка от сериите АТР 500 във Вашингтон. Мачът продължи 121 минути.

За пореден път двубой на Гришо се превърна в истински трилър. Българинът изигра първата си официална среща след „Уимбълдън“, където отпадна още в първия кръг заради контузия. В крайна сметка хасковлията стигна до обрат в решителния трети сет и изкова победата, която изглеждаше сигурна след първата част.

През нея играта на Димитров спореше и французинът изкара голям късмет, че не я загуби с „геврек". Във втория сет обаче нещата се обърнаха и  Манарино се възползва максимално от грешките на българина.

Французинът, който е №67 в света, поведе с 4:2 в третия сет и тогава Гришо сякаш възкръсна като феникс и се добра до инфарктния успех. Той обърна резултата до 5:4 и подкрепян от трибуните затвори сета и мача при 7:5.

Така Димитров отново победи своя абонат Манарино. Той има 4 успеха от четири срещи с французина.

Съперник на Григор в третия кръг ще е Себастиан Корда. Американецът победи с 6:1, 6:4 аржентинеца Себастиан Баес.

ПЪРВИ СЕТ

1:0 - Григор Димитров започна перфектно мача и взе гейма на нула, като направи и ас.

2:0 - ПРОБИВ! Гришо проби първото сервиране на французина, като геймът продължи дълго, но в крайна сметка българинът успя да го затвори.

3:0 - Българинът затвърди пробива. Геймът започна с непредизвикана грешка на Димитров. След това сервисът на Гришо влезе в действие и той затвори гейма.

4:0 - ПРОБИВ! Французинът поведе с 30:0. Григор обаче постигна четири поредни точки и направи втори пореден пробив.

5:0 - Григор затвърди и този пробив.В този сервис-гейм Гришо имаше известни проблеми, след като направи двойна грешка в началото. При 30:15 в негова полза българинът направи и втора двойна грешка, но в крайна сметка стигна до успеха.

5:1 - Франзуцинът не се даде на „геврек“ в първия сет. Той направи две точки при 30:30 и взе първия си гейм в мача.

6:1 - Григор Димитров спечели първия сет след 31 минути игра.

ВТОРИ СЕТ

0:1 - Манарино спечели подаването си.

1:1 - Гришо не допусна изненада при сервирането си.

1:2 - Манарино поведе с 40:0. Гришо върна една точка, но французинът затвори гейма.

2:2 – Българинът започна гейма с ас, но французинът стигна до 30:30. След това набързо Гришо затвори гейма.

2:3 - Французинът взе експресно гейма на нула точки.

3:3 - Геймът стигна до дюс, но две непредизвикани грешки на Манарино позволиха на Григор да изравни.

3:4 – Франзузинът отново взе експресно подаването си.

3:5 – ПРОБИВ! Манарино направи първия си пробив след изключително оспорван гейм.

3:6 - Французинът набързо затвърди пробива си и спечели втория сет.

ТРЕТИ СЕТ

1:0 - Григор спечели подаването си.

1:1 - Манарино даде само една точка на Гришо в своя сервис-гейм.

1:2 – ПРОБИВ! Манарино осъществи втория си пробив в мача. Той се възползва двойна и непредизвикана грешка на Гришо и взе гейма.

1:3 – Французинът затвърди пробива си, давайки на Григор само точка.

2:3 - Последва шеста двойна грешка на Димитров, която беше и трета в сета. Гришо стигна до 30:30. В крайна сметка нашето момче обърна развоя и спечели гейма.

2:4 - Манарино спечели за пореден път подаването си на нула.

3:4 – Гришо спечели гейма, завършвайки го с четвъртия си ас.

4:4 - ПРОБИВ! Григор се възползва от две непредизвикани грешки на съперника си.

5:4 – Григор затвори гейма с ас.

5:5 – Димитров даде отпор на съперника си, но французинът успя да спечели подаването си след поредната непредизвикана грешка на българина.

6:5 - Димитров поведе с 30:15, след което прати топката в аут от форхенд. Манарино обърна нещата до 40:30. Последваха грешки на французина и Гришо стигна до шанс да спечели мача.

7:5 - ПРОБИВ! Григор спечели мача след пробив на нула.

Григор Димитров не е играл официална среща от повече от месец. За последно Гришо излезе на корта на "Уимбълдън", но за жалост контузия го извади от турнира още в първи кръг - срещу Стив Джонсън.

Манарино, който е №67 в света, стигна до двубоя срещу българина, след като победи в първия кръг с 6:2, 6:4 участващия с "уайлд кард" Брадли Клан от САЩ.

Гришо е поставен под №5 в основната схема на турнира. Поради тази причина той стартира участието си директно от втория кръг на надпреварата.

Французинът е абонат на Гришо. В досегашните три сблъсъка помежду им Димитров има три победи.