След загуба и на двойки: Виктория Томова окончателно приключи с Уимбълдън 2023

1872 0

Най-добрата българска тенисистка - Виктория Томова, окончателно приключи участието си на турнира от "Големия шлем" Уимбълдън.

След като вчера, 6-и юли, Вики отпадна на сингъл от Кейти Бултър, днес тя загуби и мача си от 1/16-финалите в надпреварата на двойки, където играеше с Лучия Брондзети от Италия.

Двете инкасираха поражение с 0:2 сета (4:6, 4:6) от Мию Като (Япония) и Адила Сутджиади (Индонезия), като срещата продължи 1 час и 15 минути.

И в първия, и във втория сет Томова и Брондзети допуснаха пробиви в третите геймове, които се оказаха решаващи за изхода на двубоя.

В шестия гейм на първата част, както и в четвъртия на втората българката и италианката не успяха да се възползват от общо 6 точки за пробив, които можеха да върнат интригата в 1/16-финала.