Рафаел Надал срази австралиец за летящ старт на Ролан Гарос

1307 0

Рафаел Надал започна с победа участието си на Ролан Гарос. Матадора срази австралиеца Джордън Томпсън с 6-2, 6-2, 6-2 след точно два часа на корта. По този начин Рафа записа победа №106 в Париж, при само три загуби.

За испанеца това бе първи мач след поражението от Денис Шаповалов в Рим. Въпреки огромното си превъзходство Надал все пак допусна един пробив във втория сет, но на свой ред реализира 7 от 11-те си брейкбола.

Много бързо Надал пое контрол върху мача със серия от пет поредни гейма от 0-1 до 5-1. Във втората част първият пробив падна в откриващия гейм. Нов за 4-1 бе последван от единствения брейк на световния №82 преди още един пробив в полза на испанеца да реши изхода на сета.

В третия сет Томпсън измъкна подаването си, за да седне на почивка при 2-1 в своя полза, но това бе и последният гейм на сметката му.

В следващия кръг го чака местния любимец Корентен Муте, който спечели с 2-6, 6-3, 7-6, 6-3 срещу Стан Вавринка и предотврати любопитен сблъсък на две от старите муцуни в тура, които са вдигали титлата в Париж. Швейцарецът спечели турнира през 2015-а, когато победи на финала Новак Джокович, който пък бе нанесъл една от едва трите загуби на Рафа в надпреварата за цялата му кариера.