Преди мач №7: Какво се случи в предишните 6 между Григор Димитров и Андрей Рубльов? (ВИДЕО)

3481 0

В утрешната събота (14-и октомври) Григор Димитров ще изиграе мач №7 срещу Андрей Рубльов в кариерата си - този път на 1/2-финалите на Мастърс-а в Шанхай!

В исторически план, силите между първата ракета на България (№19 в ранглистата на ATP) и втората на Русия (№7) са напълно изравнени - и двамата са записали по 3 победи. Интересно е да се отбележи, че всяка една от досегашните им срещи е била на 'твърди' кортове, каквито са и тези в най-големия град в Китай...

Мач №1 - 31.08.2017 г.

За първи път играха един срещу друг на US Open. Тогава Рубльов спечели 1/32-финала с категоричното 3-0. В отделните части - 7:5, 7:6 (3), 6:3, като мачът продължи 2 часа и 31 минути. Впоследствие руснакът отпадна на 1/4-финалите от Рафаел Надал (0-3).

Мач №2 - 19.01.2018 г.

Месеци по-късно Гришо си върна за загубата и то на първия за годината турнир от календара на "Големия шлем" - Australian Open. Хасковлията триумфира в двубоя от 1/16-финалите с 3-1 сета - 6:3, 4:6, 6:4, 6:4 (3 часа и 7 минути). След това нашето момче стигна до "последните 8", където бе спрян от Кайл Едмънд (1-3).

Мач №3 - 16.02.2018 г.

Няма и 30 дена по-късно двамата отново се срещнаха - на 1/4-финалите в Ротердам (на закрито). Григор спечели мача с 6:3, 6:4 и после дори достигна до финала на надпреварата, но го загуби от легендарния Роджър Федерер (2:6, 2:6).

Мач №4 - 30.09.2019 г.

Андрей Рубльов взе сблъсък №4, който бе част от 1/16-финалите в Пекин, с 2-0 - 6:2, 7:5, а мачът продължи 1 час и 16 минути. Още в следващия кръг обаче бе спрян от Фабио Фонини (3:6, 4:6).

Мач №5 - 18.03.2022 г.

След голяма пауза, съдбата отново противопостави Димитров и Рубльов - на 1/4-финал в Индиън Уелс. Руснакът спечели сблъсъка, който продължи 1 час и 32 минути, със 7:5, 6:2, а пък на полуфиналите бе победен от Тейлър Фриц (5:7, 4:6).

Мач №6 - 27.10.2022 г.

Преди малко повече от година се състоя последният "дуел" между двамата - на 1/8-финалите във Виена (на закрито). Тогава Григор записа успех с 6:3, 6:4 и така изравни общия резултат в директните мачове - 3:3. В столицата на Австрия след това Димитров достигна до полуфинал, но бе сразен от Даниил Медведев с 4:6, 2:6.

ПРОЧЕТЕТЕ ОЩЕ:

Перфектното време за гледане: Кога и в колко часа е 1/2-финалът на Григор Димитров в Шанхай?

Гришо с постижение, което прилича на знак, че ще триумфира в Шанхай!