Паднахме и от Хърватия на "Били Джийн Кинг Къп", две талантливи тенисистки дебютираха за България


Паднахме и от Хърватия на "Били Джийн Кинг Къп", две талантливи тенисистки дебютираха за България
Снимка: БГНЕС

1470 0

България загуби с 0:3 победи от Хърватия във втората си среща от груповата фаза на турнира от Група I на Евро-африканската зона за "Били Джийн Кинг Къп" - световното отборно първенство при дамите по тенис. Арена на двубоите са червените кортове в турския курорт Анталия.

В първата среща Джулия Терзийска загуби от Петра Марчинко с 4:6, 4:6.

Последва поражение и на Изабелла Шиникова, която падна с 3:6, 1:6 от 60-ата в световната ранглиста Петра Мартич.

В срещата по двойки дебют за България направиха младите ни надежди Йоана Константинова (14 г.) и Росица Денчева (15 г.). Те отстъпиха с 2:6, 1:6 пред опитните Дона Векич и Ана Конюх.

Утре нашите момичета излизат срещу Швеция. В тази среща се очаква да вземе участие и първата ни ракета Виктория Томова.

В една група сме с Швеция, Хърватия, Австрия, Словения и Грузия. България е в състав Виктория Томова, Изабелла Шиникова, Джулия Терзийска, Йоана Константинова и Росица Денчева. Капитан е Дора Рангелова.

Не изпускайте важен момент в спорта – за последните новини в спорта последвайте ни във Viber ТУК.

А ето на кой известен тенисист не успя да се противопостави Мико Кузманов.

Етикети:
Sportlive.bg

ТОЧНО ПОПАДЕНИЕ


виж всички

Още по темата


Timeout


виж всички
Избрано от ЦСКА

Фрапантно: ЦСКА позлатява Янев с шестцифрена сума, ако спечели Купата на България

Тайни от БГ елита е рубрика на SportLive.bg, в която разказваме малко известни истории и статистики, свързани...

Най-четени новини

виж всички