Жалко! Виктория Томова се размина с титлата в Португалия след 3-часова драма

1150 0

Виктория Томова загуби във финала на турнира по тенис на червени кортове в Оейраш (Португалия) с награден фонд 80 000 долара. Първата ни ракета при жените отстъпи пред италианката Елизабета Кочарето с 6:7(5), 6:2, 5:7 след страхотна битка и обрати. Драматичният мач продължи 3 часа и 11 минути.

27-годишната софиянка проби още в първия гейм на срещата и сервира за спечелване на сета при 5:4. За съжаление Томова допусна рибрейк, а след това се стигна до тайбрек. В него италианката спечели със 7:5 точки.

Вики се амбицира и  тя направи четири пробива, за да спечели втория сет с 6:2.

Нашето момиче изостана с 3:5 в третата решителна част, но успя да изравни на 5:5. За съжаление Виктория загуби следващите два гейма, а с това и спора за титлата.

Томова  заработи 70 точки за световната ранглиста. В момента тя е под №107.

А ето срещу кого днес Григор Димитров ще стартира участието си в Монте Карло.