Огромна изненада на Australian Open: 21-годишен французин победи световния №8 - Холгер Руне (ВИДЕО)

2012 0

Световният №8 в мъжкия тенис - Холгер Руне, изненадващо отпадна още във втория кръг на Australian Open 2024!

Изненадата на деня!

20-годишният датчанин отстъпи на 21-годишния французин Артур Казо с 6:7 (4), 4:6, 6:4, 3:6, като двубоят на "Маргарет Корт" продължи 3 часа и 23 минути!

В първия сет нямаше пробиви, а Казо показа по-здрави нерви в тайбрека и го спечели със 7-4 точки. Във втория сет световният №122 проби Руне още в първия гейм и впоследствие затвори частта при 6:4.

Артур Казо шокира Холгер Руне

Холгер се окопити в третия сет и го взе с 6:4, осъществявайки брейк в десетия гейм. Последният четвърти обаче започна като втория - ранен пробив на Артур, който след това осъществи още един (в деветия гейм) и по този начин се класира за 1/16-финалите в Мелбърн, където го очаква нидерландецът Талон Грикспоор (№31).

*Припомняме, че нашият Григор Димитров също грабна "билет" за следващия кръг на AO, след като се справи в четири сета с представителя на домакините Танаси Кокинакис.

Още: "Не ви чувам": Бесен Григор Димитров отговори на провокациите на 10 000 в Мелбърн с подобаващ жест (ВИДЕО)

Още: Григор Димитров показа класа, похвали противника и разкри ключа към успехите през 2024-та година