В мач с 8 пробива: Световната №23 се оказа прекалено силна - Виктория Томова приключи участието си на Australian Open

819 0

Първата ракета на България в женския тенис - Виктория Томова (№70 в света), приключи участието си на първия за годината турнир от календара на "Големия шлем".

Световната №23 се оказа прекалено силна

28-годишната софиянка отстъпи с 1:6, 3:6 на 29-годишната украинка Елина Свитолина (№23) в двубой, в който имаше общо 8 пробива и който продължи само 65 минути!

Елина Свитолина победи Виктория Томова

Мачът започна по страхотен начин за българката, която проби подаването на украинката още в първия гейм. След това обаче Вики не успя да затвърди брейка си и на свой ред допусна пробив за 1:1.

В четвъртия и в шестия гейм сервисът на Томова се пропука още два пъти и така Свитолина спечели първия сет с категоричното 6:1.

В третия и в четвъртия гейм на втората част двете си размениха по един брейк за равенство 2:2. В седмия и в деветия първата ни ракета отново бе пробита и така световната №23 затвори мача при 6:3.

*Припомняме, че Вики Томова приключи участието си и в надпреварата на двойки в Австралия, в която участваше заедно с 16-годишната рускиня Мира Андреева!